Slovácké strojírny dostaly letos od inspektorů ČIŽP už druhou pokutu

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany ovzduší v Brně uložili pokutu 300 tisíc korun společnosti Slovácké strojírny, akciová společnost. Firma ve svém závodě v Uherském Brodu na Zlínsku provozovala zdroj znečišťování ovzduší v rozporu s povolením Krajského úřadu Zlínského kraje. Dopustila se tak porušení zákona na ochranu ovzduší.

„Při kontrole v dubnu 2018 jsme zjistili, že společnost neměla v řádném provozním stavu filtrační systém v lakovně. Odlučovací systém tuhých znečišťujících látek nebyl v kompletním a celistvém stavu a nebyly dodrženy pokyny výrobce zařízení. Při další kontrole v květnu jsme přišli na to, že lakování bylo prováděno bez plně funkčního odsávacího zařízení. Jde přitom o velmi významný zdroj znečišťování ovzduší a provozování lakovny v rozporu s povolením a provozním řádem je porušení jedné z nejdůležitějších povinností provozovatele,“ řekl Tomáš Augustin, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP Brno.

Jde o opakované pochybení společnosti Slovácké strojírny. Letos jí už inspektoři ČIŽP uložili pokutu 200 tisíc korun za obdobné porušení zákona.

Zveřejněno: 21.08.2018 – Jana Jandová ; Přečteno 1004 x
Vytisknout