Zaměstnanci České inspekce životního prostředí uspořádali vánoční sbírku pro děti z Dětského domova Krompach

Míče na sportovní hry, obrázkové encyklopedie, výtvarné potřeby i společenské hry. To jsou jen některé ze stovek dárků, na které se mohou pod stromečkem těšit děti z Dětského domova v Krompachu na Liberecku. Vánoční sbírku hraček pro ně uspořádali zaměstnanci České inspekce životního prostředí (ČIŽP).  Ředitel inspekce Erik Geuss dárky předal při slavnostní besídce v prostorách dětského domova.

Do sbírky „Inspekce dětem“ se zapojili zaměstnanci všech deseti oblastních inspektorátů i ředitelství ČIŽP. „Jsem velmi rád, že se nám už třetí rok za sebou podařilo shromáždit opravdu velké množství dárků a doufám, že holčičkám a klukům z Krompachu vykouzlí úsměv na tváři. Z vánoční sbírky hraček se tak už stala pěkná tradice, ve které chceme pokračovat i následujících letech. Všem, kteří se do sbírky zapojili, patří velký dík,“ řekl Erik Geuss.

Dětský domov Krompach se v současné době stará celkem o 40 dětí. Nejmenší dítě je dvouleté a nejstarší jsou tři sedmnáctileté dívky. „Dárky nás velmi potěšily a jsem přesvědčená, že pod stromečkem udělají dětem obrovskou radost,“ řekla Regina Stiblíková, ředitelka Dětského domova Krompach.

Děti na oplátku namalovaly zaměstnancům ČIŽP obrázky s tematikou Vánoc a přírody. Jejich kresby teď navozují příjemnou adventní atmosféru na chodbách ředitelství ČIŽP, kde byly vystaveny. Některé se staly i ústředním motivem inspekční novoročenky.

Podívejte se také na krátká videa z besídky při předávání dárků

Děti pozdravují, zpívají písničku a hrají představení O neposlušných kůzlátkách pro všechny zaměstnance ČIŽP.

Děti z Dětského domova Krompach.
Děti z Dětského domova Krompach zpívají písničku o trpaslících.
Děti z Dětského domova Krompach hrají pohádku O neposlušných kůzlátkách.
Děti z Dětské domova Krompach s ředitelem ČIŽP Erikem Geussem.
Zveřejněno: 18.12.2017 – Jana Jandová ; Přečteno 1488 x
Vytisknout