Stát má chránit údolí

© Česká inspekce žívotního prostředí , veškeré informace uvedené na těchto stránkách mohou být šířeny pouze ze souhlasem ČIŽP a pokud bude ČIŽP uvedena jako autor.


Večerník Praha 21. 3. 2001

Stát má chránit údolí

Ekologie/ Ochránci se bojí poškození

PRAHA – O vrchní státní dozor nad projektem péče o prokopské a Dalejské údolí v Praze požádali včera ministerstvo životního prostředí ochránci této lokality. Společnost pro ochranu Prokopského a Dalejského údolí se totiž obává, že zásahy řízené odborem životního prostředí magistrátu povedou k nevratnému poškození tohoto chráněného území. “I letos chce odbor spolupracovat s firmou, která loni poškodila 8 000 metrů čtverečních údolí a byla za to pokutována půl miliónem korun,” řekl včera za sdružení Josef Matoušek. Při výstavbě nových cest v údolí loni stavebníci poškodili skalní step například tím, že používali těžkou mechanizaci a vytěženou hlínu nechali u cest. Pokutu dostali od České inspekce životního prostředí.

Podle Aleny Vopálkové z odboru ochrany přírody ministerstva životního prostředí je úřad o případu informován. “Jak a zda zasáhneme, oznámíme ale až po prostudování potřebných materiálů,” dodala Vopálková. Pokud se prokáže, že magistrát postupoval špatně, hrozí mu podle ní pokuta.

Spor mezi ochránci Prokopského údolí a magistrátem trvá už dva roky. Letos vyčlenil magistrát na výstavbu cest v této rezervaci dalších 1, 5 milionu s tím, že se při loňské výstavbě stezek nic špatného nestalo.

Zveřejněno: 29.03.2001 –Admin Administrator ; Přečteno 10676 x
Vytisknout