Skrýt nabídku
Česky | English

Aktuality

Upřesnění informací uvedených v článku Deníku.cz: Smutný pohled do lesů. Jejich úklid stojí miliony

16.10.2014  Upřesnění informací uvedených v článku Deníku.cz: Smutný pohled do lesů. Jejich úklid stojí miliony

Praha, 16. října 2014 - Rádi bychom uvedli na pravou míru informace o uložených pokutách v oblasti odpadového hospodářství za loňský rok, které byly uvedeny v článku Deníku.cz s názvem Smutný pohled do lesů. Jejich úklid stojí miliony.
Česká inspekce životního prostředí zorganizovala společnou mezinárodní inspekci v oblasti geneticky modifikovaných organismů

14.10.2014  Česká inspekce životního prostředí zorganizovala společnou mezinárodní inspekci v oblasti geneticky modifikovaných organismů

Praha, 14. října 2014 – V pondělí 13. října 2014 proběhla společná kontrola inspektorů v oblasti geneticky modifikovaných organismů (GMO) v Ústavu organické chemie a biochemie Akademie Věd ČR v Praze. Společné inspekce se zúčastnili inspektoři z Nizozemí, Švýcarska, Polska, Slovenska a Dánska. Společná kontrola proběhla v rámci sítě EEP (European Enforcement Project), která sdružuje inspektoráty a inspektory, kteří se věnují problematice geneticky modifikovaných organismů
Česká inspekce životního prostředí uložila pokutu 800 000 Kč za nezákonnou těžbu dřeva

17.9.2014  Česká inspekce životního prostředí uložila pokutu 800 000 Kč za nezákonnou těžbu dřeva

Praha, 8. září 2014 – Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila za nezákonnou těžbu dřeva společnosti Wide Poster s.r.o. pokutu ve výši 800 000 Kč. Pokutu, která dnem 12.8.2014 nabyla právní moci, uložila ČIŽP za ohrožení životního prostředí v lesích, které společnost způsobila zadáním a organizováním nezákonné těžby dřeva na lesním pozemku v katastrálním území Světlá pod Javořicí.
Havarijní služba České inspekce životního prostředí

16.9.2014  Havarijní služba České inspekce životního prostředí

Praha, 16. září 2014 – Zaměstnanci České inspekce životního prostředí (ČIŽP) byli ve dnech 3. – 4. září 2014 proškoleni v ovládání speciálního automobilu značky Toyota Hilux a jeho vybavení a v ovládání motorového člunu, který je nedílnou součástí výše uvedeného terénního vozu. Nové vybavení bude sloužit k výjezdům na havarijní události a taktéž ke kontrolní činnosti. Díky novým inspekčním vozům a jejich příslušenství se inspektoři ČIŽP lépe dostanou na místo havárie a budou moci celou záležitost lépe a rychleji prošetřit.
Naši inspektoři se zúčastnili společné kontroly přeshraniční přepravy odpadů na hranicích se Slovenskem

8.9.2014  Naši inspektoři se zúčastnili společné kontroly přeshraniční přepravy odpadů na hranicích se Slovenskem

Praha, 4. září 2014 - Na bývalém česko-slovenském hraničním přechodu Starý Hrozenkov – Drietoma se konala poslední týden v srpnu společná kontrolní akce pracovníků MŽP, ČIŽP, celní správy a dopravní i cizinecké policie. Akce byla zaměřena na přepravu odpadů, které přes Českou republiku putují do jiných států, anebo se do České republiky vozí k dalšímu využití. Kontrola proběhla na české i slovenské straně a bylo zjištěno pouze několik administrativních nedostatků, závažné porušení zákona zjištěno nebylo.

Česká inspekce životního prostředí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) je odborný orgán, který je pověřen dozorem nad respektováním právních předpisů v oblasti životního prostředí. Dohlíží rovněž na dodržování závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí. Česká inspekce životního prostředí byla zřízena v roce 1991 zákonem č. 282/1991 Sb. o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa.

 

logo_2.gif

 
 

Dnes je: 23.10.2014

Svátek má: Teodor

Zítra: Nina

Nejčtenější články

13.12.2003
Logo CITES
14.12.2003
Právní normy