Skrýt nabídku
Česky | English

Aktuality

Výběrová řízení na ČIŽP byla ukončena

27.3.2015  Výběrová řízení na ČIŽP byla ukončena

Česká inspekce životního prostředí vyhlásila v polovině února otevřená výběrová řízení na pozice pěti ředitelů/ředitelek oblastních inspektorátů. Jednalo se o ředitele/ředitelku oblastních inspektorátů v Ústí nad Labem, Plzni, Praze, Hradci Králové a v Havlíčkově Brodě. Požadované podmínky byly vyvěšeny na webových stránkách inspekce.
Firma nedovoleně navezla do krajiny přes sto tisíc tun stavebního odpadu, dostala třímilionovou pokutu

25.3.2015  Firma nedovoleně navezla do krajiny přes sto tisíc tun stavebního odpadu, dostala třímilionovou pokutu

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Ostravě uložili společnosti REWAST ODPADY s.r.o. pokutu ve výši tři miliony korun. Na pozemcích v k. ú. Bartošovice (bývalý vojenský areál) společnost v období od ledna 2013 do března 2014 nedovoleně nakládala s více než sto tisíci tunami stavebního odpadu (odpadní zemina a beton). Pozemky však k tomuto nakládání nebyly určeny.
Inspektoři ČIŽP podporují globální osvětovou kampaň OECD a kontrolují prací kapsle

23.3.2015  Inspektoři ČIŽP podporují globální osvětovou kampaň OECD a kontrolují prací kapsle

Od 16. do 23. března běží globální osvětová kampaň OECD zaměřená na prací kapsle, jejímž hlavním poselstvím je motto „Uchovávejte prací kapsle mimo dosah dětí“. Počet nehod souvisejících s pracími kapslemi je v České republice na vzestupu. Toxikologické informační středisko (TIS) při Všeobecné fakultní nemocnici řešilo v roce 2010 113 případů, ale v roce 2014 už 315. „Účast v přípravné fázi informační kampaně byla pro Českou inspekci životního prostředí (ČIŽP) podnětem k provedení kontrol na dodržování požadavků pro označování a balení pracích kapslí i kapslí do myček nádobí,“ řekl Erik Geuss, ředitel ČIŽP.
V rámci celorepublikové akce zkontrolovali inspektoři ČIŽP 201 sběren kovů a zahájí přes sto správních řízení

17.3.2015  V rámci celorepublikové akce zkontrolovali inspektoři ČIŽP 201 sběren kovů a zahájí přes sto správních řízení

Ve středu 11. března provedla Policie ČR celorepublikovou bezpečnostní akci zaměřenou na kriminalitu v oblasti železniční dopravy s názvem Blue 24. Jelikož železniční doprava se dlouhodobě potýká s krádežemi kovových předmětů, provedla policie ve spolupráci s Českou inspekcí životního prostředí (ČIŽP) také kontroly sběren kovů. ČIŽP provedla v rámci této akce celkem 201 kontrol, přičemž velmi pravděpodobně bude zahájeno celkem 101 správních řízení o uložení pokuty.
Inspekce upozorňuje veřejnost na nebezpečný výrobek 
a žádá o spolupráci

16.3.2015  Inspekce upozorňuje veřejnost na nebezpečný výrobek a žádá o spolupráci

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) upozorňuje spotřebitele na nebezpečný výrobek – falzifikát čističe na brýle, monitorů a dalších zařízení značky OPTIGLEIN. Zároveň vyzývá veřejnost, aby v případě, že padělek vlastní, neprodleně kontaktovala Oblastní inspektorát ČIŽP Olomouc, oddělení odpadového hospodářství.

Česká inspekce životního prostředí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) je odborný orgán, který je pověřen dozorem nad respektováním právních předpisů v oblasti životního prostředí. Dohlíží rovněž na dodržování závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí. Česká inspekce životního prostředí byla zřízena v roce 1991 zákonem č. 282/1991 Sb. o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa.

 

logo_2.gif

 
 

Dnes je: 1.4.2015

Svátek má: Hugo

Zítra: Erika