Skrýt nabídku
Česky | English

Aktuality

Česká republika kvůli nelegálnímu obchodu se slonovinou pozastavila zpětný vývoz surové slonoviny

18.5.2015  Česká republika kvůli nelegálnímu obchodu se slonovinou pozastavila zpětný vývoz surové slonoviny

V posledních letech došlo k dramatickému nárůstu pytláctví slonů a nelegálního obchodu se slonovinou. Její cena stoupla za posledních 25 let ze 100 amerických dolarů až na současných 2200 USD za kilogram. Příčinou závratného zvýšení je rostoucí poptávka po slonovině především v Číně a Hongkongu. Řadu případů ilegálního obchodování se slonovinou zaznamenala i ČR. Pozastavením zpětného vývozu pro posílení ochrany slonů se ČR přidala k Velké Británii, Německu, Švédsku a Francii, v nichž už zákaz platí.
Česká inspekce životního prostředí uložila vloni skoro 
tři tisíce pokut za 148 milionů

23.4.2015  Česká inspekce životního prostředí uložila vloni skoro tři tisíce pokut za 148 milionů

České inspekce životního prostředí (ČIŽP) provedla vloni 14 634 kontrol, o téměř tisíc více než v roce 2013 (13 732) a uložila 2948 pokut (o 210 více než v roce 2013) v celkové výši 148 022 282 korun. Nejvíce pokut padlo za odpady (1020), téměř dvojnásobně než v ostatních složkách (voda, vzduch, příroda a les).
Firma vypustila do ovzduší téměř třikrát více oxidu uhelnatého. Dostala pokutu 300 tisíc korun

14.4.2015  Firma vypustila do ovzduší téměř třikrát více oxidu uhelnatého. Dostala pokutu 300 tisíc korun

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany ovzduší v Olomouci uložili společnosti CIDEM Hranice pokutu ve výši 300 tisíc korun. Firma do ovzduší vypustila téměř třikrát větší množství oxidu uhelnatého, než je povolený emisní limit.
MŽP zahajuje slíbený program na odstranění ekohavárií a černých skládek. Dá na něj 100 milionů

14.4.2015  MŽP zahajuje slíbený program na odstranění ekohavárií a černých skládek. Dá na něj 100 milionů

Praha, 14. dubna 2015 – Ministerstvo životního prostředí uvolnilo 100 milionů korun z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR na odstranění černých skládek či akutních havarijních stavů nelegálních skladů odpadů, které ohrožují zdraví obyvatel a životní prostředí. O dotaci si mohou zažádat kraje, města a obce s rozšířenou působností, a to ve dvou kolech. To první – příjem projektových námětů na Fondu, startuje právě dnes.
Přerovská sběrna opakovaně porušovala zákon o odpadech. Byl jí odebrán souhlas k provozování

7.4.2015  Přerovská sběrna opakovaně porušovala zákon o odpadech. Byl jí odebrán souhlas k provozování

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Olomouci požádali o odebrání povolení k provozování sběrny na Tovačovské ulici v Přerově. Sběrna provozovaná Valdemarem Klichem opakovaně vážně porušovala povinnosti stanovené zákonem o odpadech. Krajský úřad Olomouckého kraje na základě žádosti ČIŽP odebral souhlas k provozování zařízení.

Česká inspekce životního prostředí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) je odborný orgán, který je pověřen dozorem nad respektováním právních předpisů v oblasti životního prostředí. Dohlíží rovněž na dodržování závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí. Česká inspekce životního prostředí byla zřízena v roce 1991 zákonem č. 282/1991 Sb. o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa.

 

logo_2.gif

 
 

Dnes je: 25.5.2015

Svátek má: Viola

Zítra: Filip