IMPEL network

impel_logo.jpg

 IMPEL je mezinárodní síť inspekčních orgánů zemí EU v oblasti životního prostředí. Podrobnosti o aktivitách a organizaci této sítě jsou přístupné na adrese

http://www.europa.eu.int/comm/environment/impel/

V rámci sítě IMPEL se pracovníci ČIŽP zúčastňují vybraných akcí na pozvání jejich organizátorů a aktivně spolupracují na několika vybraných projektech. Seznam projektů uskutečňovaných v roce 2005 je k dispozici zde stejně tak jako závěrečné zprávy ze skončených projektů.

V roce 2004 se národní koordinátor sítě IMPEL za ČR P.Šremer  spolu s vybranými pracovníky ČIŽP a MŽP zúčastnili  plenárních zasedání sítě IMPEL v Dublinu (červen) a v Amsterdamu (prosinec). Na prosincovém zasedání bylo Chorvatsko přijato jako 30 členská země IMPEL. Pracovníci inspekce se během roku 2004 aktivně podíleli činnosti sítě IMPEL, např. projektu o přeshraničním pohybu odpadů, obchodování s emisemi, semináři o neformální řešení environmentálních konfliktů dialogem, jednání Cluster I. Kromě toho se ČIŽP snažila za podpory MŽP o začlenění problematiky ochrany přírody do oblasti zájmu sítě IMPEL, nicméně finální rozhodnutí v této věci bylo odloženo na následující plenární zasedání, které se uskuteční v červnu 2005 v Lucemburku.

V roce 2003 nastal výrazný nárůst účasti pracovníků ČIŽP na aktivitách této sítě. V listopadu 2003 se národní koordinátor ČR P.Šremer a Ing.E.Haberhauerová zúčastnili  plenárního zasedání sítě IMPEL v Římě, kde byla kromě jiného projednána otázka revize pravidel po začlenění kandidátských zemí EU do sítě IMPEL. Červnového plenárního zasedání IMPEL v Aténách se zúčastnil rovněž národní koordinátor P.Šremer. V říjnu 2003 se delegace pracovníků ČIŽP v čele s ředitelem zúčastnila výroční konference k 10.letému výročí založení této sítě, které se uskutečnilo v holandském Maastrichtu. V dubnu se dva pracovníci ČIŽP zúčastnili  zasedání pracovní skupiny IMPEL - Cluster I. v Rakousku, podzimní zasedání této skupiny se uskutečnilo v září na ředitelství ČIŽP v Praze. V Praze byla v červnu uspořádána i mezinárodní konference clusteru TFS, která byla zaměřena na problematiku přeshraničního pohybu odpadů. Obdobná konference se uskutečnila také v březnu 2005, byla však určena pro vedoucí pracovníky inspekčních orgánů zodpovědných za kontrolu v oblasti přeshraniční přepravy odpadů.

AustriaAustria

Mr Dipl. Ing. Armin Heidler
Federal Ministry of Agriculture, Forestry, Environment and Water Management
Department V/1 - Pollution Prevention and Control of Installations
Stubenbastei 5
A-1010 Vienna

Armin.heidler@lebensministerium.gv.at

BelgiumBelgium Mr Jean Pierre Janssens
Brussels Institute for Environmental Management
Division of Inspection and Surveillance
Gulledelle 100
B-1200 Brussels

jpj@ibgebim.be

Bulgaria

Bulgaria

Mr Kalin Iliev
EU Affairs Department, Ministry of Environment and Water,
22 Maria. Louisa Bul.
1000 Sofia, Bulgaria

kalin@moew.government.bg

CroatiaCroatia Ms Josipa Blažević-Perušić, B.Arch
Ministry of Environmental Protection,
Physical Planning and Construction
Vinogradska 25
HR- 10 000 Zagreb josipa.blazevic-perusic@mzopu.hr

CyprusCyprus

Dr Charalambos Hajipakkos
Ministry of Agriculture, Natural Resources and Environment
Environment Service
CY-1411 Nicosia

chajipakkos@environment.moa.gov.cy

Czech RepublicCzech Republic

Ms Lenka Nemcová
Department for International Co-operation
Czech Environmental Inspectorate
CIZP, Na brehu 267
CS-190 00 Prague 9

nemcova@cizp.cz

DenmarkDenmark

Ms Ulla Ringbæk
Danish EPA
Strandgade 29
DK-1401 Copenhagen K

ur@mst.dk

EstoniaEstonia

Mr Himot Maran
Estonian Environmental Inspectorate
Kopli 76
EE-10416 Tallinn

himot.maran@kki.ee

FinlandFinland

Mr Markku Hietamäki
Ministry of the Environment
PO Box 35
FIN-00023 Helsinki

markku.hietamaki@ymparisto.fi

FranceFrance

Ms Annick Bonneville
Ministry of Ecology and Sustainable Development
DPPR/SEI
Avenue de Segur 20
F-75302 Paris 07 SP

annick.bonneville@ecologie.gouv.fr

GermanyGermany

Ms Martina Froben
Federal Ministry of the Environment,
Nature Conservation and Nuclear Safety
Division ZG III 4
Alexanderstrasse 3
D-10178 Berlin

Martina.Froben@bmu.bund.de

GreeceGreece

Mr Epaminondas Toleris
Ministry of Environment, Physical Planning and Public Works
11 Alexandras Av.
GR-11473 Athens

eype-ypehode@ath.forthnet.gr

HungaryHungary

Mr Pál Varga
National Inspectorate for Environment and Nature Protection
Fö utca 44-50
H-1011 Budapest

vargap@mail.kvvm.hu

IrelandIreland

Ms Valerie Doyle
Environmental Protection Agency
PO Box 3000
Johnstown Castle Estate
County Wexford, Ireland

impelcoordinator@epa.ie

ItalyItaly

Ms Giuliana Gasparini
Head of Division II - Regional Conventions and Protocols - EU Directives and Regulations
Department for global environment, international and regional Conventions
Ministry of the Environment and Land Protection
Directorate for Sustainable Development
Via Cristoforo Colombo 44
I-00147 Rome

gasparrini.giuliana@minambiente.it

LatviaLatvia

Mr Vilis Avotins
The Ministry of Environmental of the Republic of Latvia
State Environmental Service
General Director
23 Rupniecibas Street
LV-1045 Riga

vilis.avotins@vvd.gov.lv

LithuaniaLithuania

Mr Audrius Zelvys
Lithuanian State Environmental Inspectorate
Juozapaviciaus 9, Vilnius LT-09311, Lithuania

a.zelvys@vaai.am.lt

LuxembourgLuxembourg

Mr Pierre Dornseiffer
Administration for the Environment
16, rue Ruppert
L-2453 Luxembourg

pierre.dornseiffer@aev.etat.lu

MacedoniaFormer Yugoslav Republic of Macedonia

Mr Zoran Dimovski
State Environmental Inspector
Ministry of Environment and Physical Planning
State Environmental Inspectorate
ul.Drezdenska 52
1000 Skopje

zdimovski61@mt.net.mk

MaltaMalta

Mr Godwin Cassar
Environment Protection Directorate
Malta Environment and Planning Authority
St. Francis Ravelin
Floriana, Malta

godwin.cassar@mepa.org.mt

NetherlandsNetherlands

Mr Jan Teekens
Inspectorate of Housing, Spatial Planning and the Environment
P.O.Box 16191; IPC 530
NL-2500 BD The Hague

jan.teekens@minvrom.nl

NorwayNorway

Mr Erik Forberg
Norwegian Pollution Control Authority
PO Box 8100 dep
N-0032 Oslo

erik.forberg@sft.no

PolandPoland

Ms Hanna Jastrzebska
Chief Inspectorate for Environment
Wawelska ul. 52/54
PL-00-922 Warsaw

h.jastrzebska@gios.gov.pl

PortugalPortugal

Ms Isabel Santana

Ministry of Environment and Territorial Planning
Rua de “O Século”, N° 63
P-1249 - 033 Lisboa

isantana@ig-amb.pt

RomaniaRomania

Ms Mihaela-Teodora Beu
Chief Regional Commissar
National Environmental Guard
Regional Commissariat Cluj
Cluj-Napoca, Dorobantilor 99,cod 400609

crcluj@gnm.ro

Slovak RepublicSlovak Republic

Mr Daniel Geisbacher
Slovak Inspection of the Environment
Water Management Inspection Dept.
Karloveska 2
SL-842 22 Bratislava

geisbacher@sizp.sk

SloveniaSlovenia

Ms Tatjana Bernik
Ministry of Environment, Physical Planning and Energy
Inspectorate of the RS for Environment, Physical Planning and Energy
Environmental Inspection
Dunajska 47
SI-1000 Ljubljana

tatjana.bernik@gov.si

SpainSpain

Ms Carmen Canales Canales
MINISTERIO DE MEDIO AMBIENTE
C/ Agustín de Betancourt 25
Primera Planta
despacho AB-106.1
28003-MADRID

CCanales@mma.es

SwedenSweden

Ms Inga Birgitta Larsson
Swedish Environmental Protection Agency
SE-10648 Stockholm

IngaBirgitta.Larsson@naturvardsverket.se

TurkeyTurkey

Mr Fevzi Isbilir
Deputy General Manager
General Directorate of Environmental Management
Turkish Ministry of Environment and Forestry Ankara

United KingdomUnited Kingdom

Mr Terry Shears
Environment Agency
Rio House, Waterside Drive
Aztec West, Almondsbury
UK-BS32 4UD Bristol

Terence.shears@environment-agency.gov.uk

EU logoEuropean Commission

Mr Julio García Burgués
Head of Unit, ENV.A.2 Infringements
Co-Chair of IMPEL Meeting
European Commission

Zveřejněno: 12.02.2008 – Baranyai ; Přečteno 31732 x
Vytisknout