Firma JASOBAL znovu nerespektovala zákaz výroby. Dostala už třetí pokutu

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové uložili pokutu 600 tisíc korun výrobci bublinkové fólie společnosti JASOBAL s.r.o. Firma se po zákazu výroby nařízeném inspekcí v květnu 2016 přesunula z Chrasti u Chrudimi do Pardubic, kde dále nelegálně vyráběla.

„Přesunutou provozovnu jsme objevili v listopadu 2016. Firmě jsme uložili už třetí pokutu a opětovný zákaz činnosti. Společnost dlouhodobě – nejméně od roku 2015 -  vyráběla bublinkovou fólii bez povolení,“ uvedl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

 

Firma se proti uložení pokuty i zákazu činnosti odvolala, Ministerstvo životního prostředí však odvolání zamítlo a sankci potvrdilo.

 

Inspektoři ČIŽP už firmě dali za nelegální provoz dvě pokuty – 70 a 120 tisíc korun. „Nyní už je sankce podstatně vyšší, protože se jednalo o opakované flagrantní nerespektování zákazu výroby a provoz bez povolení. Navíc se firma snažila ukrýt s výrobou na jiné místo,“ dodal Trávníček.

Od 23. 5. 2017 už firma JASOBAL vyrábí bublinkovou fólii legálně v původním místě v Chrasti u Chrudimi, protože si nakonec požádala o povolení a Krajský úřad Pardubického kraje jí vyhověl. Zatím ale povolil pouze zkušební provoz do konce dubna 2018.

Zveřejněno: 27.06.2017 – Jana Jandová ; Přečteno 3841 x
Vytisknout