1 2 3 4 5  další 
 • Reakce ČIŽP na nepravdivé tvrzení Českého rozhlasu k odvolání bývalé ředitelky Oblastního inspektorátu v Ústí nad Labem

  13.12.2018
  Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) se důrazně ohrazuje proti zcela nepravdivé informaci odvysílané 11. 12. 2018 v pořadu Den v 60 minutách na stanici Český rozhlas Plus. Moderátor Martin Karlík v pořadu uvedl: „Když si lidé v Trmicích u Ústí nad Labem stěžovali na zápach lihovaru, postavila se na jejich stranu Česká inspekce životního prostředí. Ta samá inspekce se postavila proti nelegálně postavené fotovoltaické elektrárně v Krušných horách později odsouzeného kmotra Alexandra Nováka. Ředitelka dané pobočky inspekce Jana Moravcová ale za to dostala výpověď.“
 • Firma opět nelegálně nakládala s odpady v Sokolnicích a ve Zbýšově. Inspektoři jí uložili další pokutu, tentokrát 600 tisíc korun

  10.12.2018
  Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Brně uložili pokutu 600 tisíc korun společnosti Autodoprava Matějka, s. r. o. Firma porušovala provozní řády svých zařízení k nakládání s odpady v Sokolnicích na Brněnsku. Kromě toho také bez povolení ukládala demoliční odpady v areálu bývalého dolu Jindřich II ve Zbýšově u Oslavan. Proti pokutě se odvolala, Ministerstvo životního prostředí odvolání zamítlo a sankce je pravomocná.
 • Spalovna zneškodňovala odpady při nižších teplotách, než bylo povoleno. Inspektoři jí dali pokutu 350 tisíc korun

  03.12.2018
  Společnost MEGAWASTE-EKOTERM, s.r.o., která provozuje spalovnu nebezpečného odpadu v Prostějově, dostala pokutu 350 tisíc korun. Inspektoři z Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Olomouci zjistili, že firma nedodržovala povinnosti pro zneškodňování nebezpečných odpadů stanovené v integrovaném povolení. Provozování zařízení je vázáno přísnými podmínkami a zásadami, které společnost při jeho provozu v inkriminované době nerespektovala.
 • Společnost OMV dostala pokutu 150 tisíc korun za nefunkční odsávání benzinových par z čerpací stanice

  29.11.2018
  Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany ovzduší v Plzni uložili pokutu 150 tisíc korun společnosti OMV Česká republika, s.r.o. Při kontrole čerpací stanice v ulici U Prazdroje v Plzni zjistili nefunkční odsávání benzinových par II. stupně u třech instalovaných výdejních stojanů.
 • Inspektoři letos zkontrolovali 135 malých vodních elektráren, 14 jich porušilo zákon

  26.11.2018
  Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany vod zkontrolovali v letošním roce (stav do 20. 11. 2018) 135 malých vodních elektráren (MVE). Zaměřili se především na dodržování minimálních zůstatkových průtoků ve vodních tocích. U 14 MVE (cca 10 % ze všech kontrolovaných) zjistili porušení vodního zákona.
 • Z nelegální lakovny firmy TONER RL unikaly těkavé látky do ovzduší. Společnost dostala pokutu 280 tisíc korun

  22.11.2018
  Inspektoři z oddělení ochrany ovzduší České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Plzni uložili pokutu 280 tisíc korun společnosti TONER RL, spol. s r. o. Firma, která se specializuje na výrobu ocelových palet a kovových produktů, ve svém areálu v Domažlické ulici v Plzni bez povolení provozovala lakovnu.
 • Zemědělské družstvo vlastníků Fryšták dostalo pokutu 120 tisíc korun za navezení odpadů do lesa a na ornou půdu

  14.11.2018
  Pravomocnou pokutu 120 tisíc korun uložili v září inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oblastního inspektorátu v Brně Zemědělskému družstvu vlastníků Fryšták za porušení zákona o odpadech.
 • Výrobce traktorů ZETOR porušil zákon na ochranu ovzduší. Dostal pokutu 200 tisíc korun

  14.11.2018
  Inspektoři z oddělení ochrany ovzduší České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili v říjnu 2018 pokutu 200 tisíc korun společnosti ZETOR TRACTORS a.s. se sídlem v Brně. Firma ve své lakovně traktorů používala přípravek neschválený v provozním řádu. Provozováním technologie aplikace nátěrových hmot v rozporu se závaznými technickými podmínkami povolení provozu se dopustila porušení zákona na ochranu ovzduší.
 • Soud potrestal agresory, kteří vulgárně i fyzicky napadli inspektory České inspekce životního prostředí

  13.11.2018
  Dva inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Oblastního inspektorátu v Ústí nad Labem byli v říjnu 2012 napadeni při kontrole. Případ skončil u soudu. Rozsudkem Okresního soudu v Teplicích ze dne 19. 7. 2017 byli obvinění P.K. a D.D. uznáni vinnými z trestných činů krádeže a násilí proti úřední osobě. Za to byli odsouzeni k úhrnnému trestu odnětí svobody v trvání šesti měsíců, jehož výkon jim byl odložen na zkušební dobu jednoho roku.
 • Vezl si z Brazílie šupiny z ryby a zaplatil pokutu. Arapaima velká je pod ochranou CITES.

  07.11.2018
  Při kontrole na letišti Václava Havla v Praze, v pátek 2. listopadu, označil pes Celní správy zavazadlo muže z České republiky cestujícího z Brazílie. Inspektoři z České inspekce životního prostředí, oddělení mezinárodní ochrany biodiverzity a CITES následně identifikovali, že muž v něm bez potřebných povolení dováží 6 šupin chráněné arapaimy velké, jedné z největších sladkovodních ryb světa.
 • Společnost Makovec roky porušovala zákon o obalech. Dostala pokutu 580 tisíc korun.

  05.11.2018
  Pravomocnou pokutu 580 tisíc korun uložili inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oblastního inspektorátu Olomouc společnosti MAKOVEC a.s., která se zabývá výrobou masa a uzenin, tepelně opracovaných i neopracovaných masných výrobků. Společnost v období od roku 2015 do března 2017 uvedla na trh řádově desítky tun papírových a plastových obalů. Při tomto jednání ale porušila celkem tři ustanovení zákona o obalech, k čemuž inspekce přihlédla i při stanovení výše sankce.
 • Inspektoři ČIŽP kontrolovali vinaře na Kyjovsku. Třetina jich porušila vodní zákon

  02.11.2018
  Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany vod v Brně se na podzim každoročně zaměřují na kontroly dodržování vodního zákona při výrobě vín. V minulosti provedli kontroly vinařů na Hodonínsku, Břeclavsku, Mikulovsku a Znojemsku. Letos se inspektoři zaměřili na oblast Kyjovska. Porušení zákona zjistili téměř u třetiny kontrolovaných subjektů.
 • Lakovna dílů porušila zákon o ochraně ovzduší. Dostala pokutu 150 tisíc korun.

  01.11.2018
  Inspektoři z oddělení ochrany ovzduší České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili v říjnu 2016 pokutu 150 tisíc korun společnosti HAJDIK a.s., se sídlem v Jablůnce. Jedná se o lakovnu dílů převážně pro automobilový průmysl a železniční dopravu, která je vyjmenovaným stacionárním zdrojem znečišťování ovzduší.
 • Za nedostatečné čistění zařízení lakovny uložili inspektoři ČIŽP firmě CUBESPACE pokutu 120 tisíc korun

  01.11.2018
  Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany ovzduší v Brně uložili pokutu 120 tisíc korun společnosti CUBESPACE s.r.o. Firma ve své lakovně obytných kontejnerů v obci Veselá na Zlínsku porušila provozní řád zařízení schválený krajským úřadem.
 • E-shop Alza.cz dostal pokutu 180 tisíc korun za to, že nenabízel bezplatný odvoz a odevzdání starých elektrospotřebičů

  26.10.2018
  Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Praze uložili pokutu 180 tisíc korun společnosti Alza.cz a.s. Firma na svých internetových stránkách neměla v době kontroly uvedeno, kde mohou zákazníci v rámci tzv. zpětného odběru bezplatně odkládat staré elektrospotřebiče a elektrozařízení, přestože jí tuto povinnost ukládá zákon o odpadech.