Skrýt nabídku
Česky | English

Aktuality

Agropodnik Košetice dostal pokutu 140 tisíc korun za únik silážních šťáv do Martinického potoka

27.11.2015  Agropodnik Košetice dostal pokutu 140 tisíc korun za únik silážních šťáv do Martinického potoka

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany přírody a ochrany vod v Havlíčkově Brodě uložili pokutu 140 tisíc korun společnosti Agropodnik Košetice, a.s. za únik závadných látek do Martinického potoka ze střediska zemědělské výroby Chyšná.
Národní přírodní rezervaci Kaňon Labe navštěvují neukáznění návštěvníci

25.11.2015  Národní přírodní rezervaci Kaňon Labe navštěvují neukáznění návštěvníci

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Ústí nad Labem kontrolovali minulý víkend ve spolupráci s Policií ČR a se Správou CHKO Labské pískovce Národní přírodní rezervaci (NPR) Kaňon Labe. Předmětem společných kontrol bylo dodržování základních ochranných podmínek národních přírodních rezervací, dodržování podmínek souhlasu k vyhrazení terénů pro horolezeckou činnost a dodržování zákazu vstupu do podzemních prostor pseudokrasových jeskynních objektů v NPR Kaňon Labe.
Staviteli nové sjezdovky skiareálu Armáda v Dolní Lomné byla uložena pokuta 3,2 milionu korun

24.11.2015  Staviteli nové sjezdovky skiareálu Armáda v Dolní Lomné byla uložena pokuta 3,2 milionu korun

Oblastní inspektorát České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Ostravě uložil obchodní společnosti Capital group SERVICE s.r.o. se sídlem v Praze pokutu ve výši 3,2 milionu korun. Společnost ve druhém pololetí roku 2012 v k. ú. Dolní Lomná v oblasti skiareálu Armáda smýtila lesní porosty na souvislé ploše o výměře cca 1,5 ha a to včetně porostů mladších než 80 let. Dále vyfrézovala a vyklučila pařezy a realizovala terénní úpravy, aby zde mohla vybudovat sjezdovku. Tímto jednáním vytvořila podmínky nejenom pro působení vodní eroze a škodlivých činitelů, ale neoprávněně také využívala lesní půdu k jiným účelům.
Provozovatel ČOV Dobruška znečistil odpadními vodami říčku Dědinu a dostal pokutu 240 tisíc

16.11.2015  Provozovatel ČOV Dobruška znečistil odpadními vodami říčku Dědinu a dostal pokutu 240 tisíc

Pokutu 240 tisíc korun uložili společnosti AQUA SERVIS, a.s., Rychnov nad Kněžnou inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové, a to za havarijní znečištění povrchových vod toku Dědina, ke kterému došlo ve dnech 31. 8. – 1. 9. 2015.
ČIŽP uspořádala seminář na téma Wildlife crime v Česku. Jak snížit kriminalitu poškozující divokou přírodu diskutovalo 130 odborníků

13.11.2015  ČIŽP uspořádala seminář na téma Wildlife crime v Česku. Jak snížit kriminalitu poškozující divokou přírodu diskutovalo 130 odborníků

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) ve spolupráci s odborem bezpečnostní politiky a prevence kriminality Ministerstva vnitra uspořádala ve dnech 9. až 11. listopadu 2015 seminář na téma trestné činnosti poškozující divokou přírodu (wildlife crime). Seminář byl určen pracovníkům státních orgánů, kteří se podílejí na prosazování práva v oblasti ochrany ohrožených druhů, tedy ČIŽP, Celní správy, Policie ČR, státním zástupcům a soudcům. Akce se zúčastnilo 130 z nich.

Česká inspekce životního prostředí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) je odborný orgán, který je pověřen dozorem nad respektováním právních předpisů v oblasti životního prostředí. Dohlíží rovněž na dodržování závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí. Česká inspekce životního prostředí byla zřízena v roce 1991 zákonem č. 282/1991 Sb. o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa.

 

logo_2.gif

 
 

Dnes je: 27.11.2015

Svátek má: Xenie

Zítra: René