Skrýt nabídku
Česky | English

Aktuality

Služební slib složilo prvních 38 vedoucích úředníků
České inspekce životního prostředí

17.7.2015  Služební slib složilo prvních 38 vedoucích úředníků České inspekce životního prostředí

Prvních 38 vedoucích úředníků České inspekce životního prostředí (ČIŽP) složilo ve čtvrtek 16. července služební slib k rukám vedoucího tohoto služebního úřadu Erika Geusse. Tato povinnost vznikla v souvislosti s platností nového zákona o státní službě. Slib musí všichni dosavadní vedoucí zaměstnanci složit nejpozději do 31. srpna 2015.
Firma CZ GOLF INVESTMENT dostala další pokutu 
dva miliony korun za rybník v Ludvíkovicích

16.7.2015  Firma CZ GOLF INVESTMENT dostala další pokutu dva miliony korun za rybník v Ludvíkovicích

Pokutu dva miliony korun dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) společnost CZ GOLF INVESTMENT. Firma nesplnila opatření k nápravě, které jí inspektoři uložili. Do 1. 1. 2014 měla provést obnovu rybníka v obci Ludvíkovice na Děčínsku, jehož biotop v roce 2006 při stavbě golfového hřiště nevratně zničila. Lokalita poskytovala vhodné podmínky pro život a nerušený vývoj zvláště chráněných druhů jako například čolka obecného, skokana skřehotavého a dalších a také volně žijících ptáků, například kriticky ohroženého strnada lučního.
K terénním úpravám použila společnost směs odpadů ze stavební činnosti. Dostala pokutu pět milionů korun

7.7.2015  K terénním úpravám použila společnost směs odpadů ze stavební činnosti. Dostala pokutu pět milionů korun

Pokuta pět milionů korun za porušení zákona o odpadech byla pravomocně uložena společnosti DEMOLICE RECYKLACE s.r.o. se sídlem v Kyšicích. Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) ji pokutovali za to, že k terénním úpravám na pozemcích v katastru Mýto na Rokycansku použila směs odpadů tvořenou mimo jiné recyklátem z výstavby divadla v Plzni a dále například kusy betonu, zámkovou dlažbu, asfalt, kabely a další.
Společnost PILSEN STEEL neprovedla zkoušky nádrží se zvlášť nebezpečnými látkami a dostala pokutu

3.7.2015  Společnost PILSEN STEEL neprovedla zkoušky nádrží se zvlášť nebezpečnými látkami a dostala pokutu

PILSEN STEEL s.r.o. dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) dvě pokuty v celkové výši 250 tisíc korun, které nabyly právní moci. Společnost neprovedla těsnostní zkoušky potrubí a nádrží s velmi nebezpečnými látkami a špatně třídila odpad.
Inspektoři se spojili s vodáky v boji proti suchým jezům

2.7.2015  Inspektoři se spojili s vodáky v boji proti suchým jezům

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) se společně s vodáky zaměří na kontrolu minimálních zůstatkových průtoků na vodních tocích sloužících mimo jiné pro provoz malých vodních elektráren. Domluvili se na tom zástupci inspekce, Českého svazu kanoistů a vodáckého serveru raft.cz. Vodáci inspektorům pomohou monitorovat stav vody prostřednictvím webu www.suchesuchejezy.cz.

Česká inspekce životního prostředí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) je odborný orgán, který je pověřen dozorem nad respektováním právních předpisů v oblasti životního prostředí. Dohlíží rovněž na dodržování závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí. Česká inspekce životního prostředí byla zřízena v roce 1991 zákonem č. 282/1991 Sb. o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa.

 

logo_2.gif

 
 
 

Dnes je: 28.7.2015

Svátek má: Viktor

Zítra: Marta