Skrýt nabídku
Česky | English

Aktuality

Za nezákonnou těžbu v lesích na Jičínsku padly dvě pokuty
100 a 200 tisíc

27.7.2016  Za nezákonnou těžbu v lesích na Jičínsku padly dvě pokuty 100 a 200 tisíc

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany lesa v Hradci Králové uložili dvě pokuty za nezákonné kácení v lesích na Jičínsku ve východních Čechách.
Protikorupční program

19.7.2016  Protikorupční program

Interní protikorupční program České inspekce životního prostředí je souborem postupů a opatření k řízení korupčních rizik, které jsou zaměstnanci, kteří vykonávají práci v ČIŽP na základě zákoníku práce a státní zaměstnanci, kteří vykonávají službu v ČIŽP, v rozhodovacím procesu povinni dodržovat. Jeho cílem je omezit předpoklady pro vznik korupčního jednání v ČIŽP a ochránit majetek státu.
Elektrárna na biomasu neměla povolení k provozu a unikly z ní do ovzduší tuhé zplodiny. Provozovatel dostal pokutu 800 tisíc

13.7.2016  Elektrárna na biomasu neměla povolení k provozu a unikly z ní do ovzduší tuhé zplodiny. Provozovatel dostal pokutu 800 tisíc

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové uložili pokutu 800 tisíc korun společnosti MOSTEK energo s.r.o. provozující elektrárnu na biomasu v Mostku na Trutnovsku v areálu bývalé textilky Tiba. Při kontrolách byla zjištěna závažná porušení zákona o ochraně ovzduší.
Firma tři roky provozovala lakovnu a smaltovnu bez povolení. Dostala pokutu 150 tisíc korun

1.7.2016  Firma tři roky provozovala lakovnu a smaltovnu bez povolení. Dostala pokutu 150 tisíc korun

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové uložili pokutu 150 tisíc korun společnosti Kovoplast Chlumec nad Cidlinou, a.s. Firma bez povolení krajského úřadu tři roky provozovala několik zdrojů znečišťování ovzduší, a to lakovnu, smaltovnu a odmašťování.
Pozor na dovoz suvenýrů. Návrat z dovolené by se vám mohl prodražit

30.6.2016  Pozor na dovoz suvenýrů. Návrat z dovolené by se vám mohl prodražit

Pokud si z dovolené plánujete přivézt suvenýr pro sebe a své blízké, pečlivě přemýšlejte, co to bude. Když v kufru povezete exempláře chráněných rostlin a živočichů, jejich částí ale i výrobků z nich, mohl by se váš návrat prodražit. Proto si předem zjistěte, co se z jednotlivých zemí smí a nesmí vyvážet. Nezákonný vývoz vám na hranicích může způsobit značné problémy.

Česká inspekce životního prostředí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) je odborný orgán, který je pověřen dozorem nad respektováním právních předpisů v oblasti životního prostředí. Dohlíží rovněž na dodržování závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí. Česká inspekce životního prostředí byla zřízena v roce 1991 zákonem č. 282/1991 Sb. o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa.

 

logo_2.gif

 
 

Dnes je: 29.7.2016

Svátek má: Marta

Zítra: Bořivoj