Skrýt nabídku
Česky | English

Aktuality

Za únik kouře s obsahem zinkového prachu uložili inspektoři z Plzně pokutu sto tisíc korun

26.8.2016  Za únik kouře s obsahem zinkového prachu uložili inspektoři z Plzně pokutu sto tisíc korun

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Plzni uložili společnosti MEA Metal Applications s.r.o. dvě pokuty v celkové výši 140 tisíc korun.
Pokuty za půl milionu korun uložili plzeňští inspektoři firmě ELRON CZ s.r.o.

25.8.2016  Pokuty za půl milionu korun uložili plzeňští inspektoři firmě ELRON CZ s.r.o.

Společnosti ELRON CZ s.r.o. provozující zařízení k využívání odpadů v katastru obce Zbůch byly inspektory České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Plzni uloženy dvě pravomocné pokuty. 400 tisíc korun uložili inspektoři z oddělení odpadového hospodářství za porušení zákona o odpadech a dalších sto tisíc korun jejich kolegové z oddělení ochrany ovzduší za provozování zdroje znečišťování ovzduší bez povolení Krajského úřadu Plzeňského kraje.
Výrobní závod firmy Hanon Systems v Hluku na Zlínsku porušoval podmínky provozu. Dostal pokutu 200 tisíc

19.8.2016  Výrobní závod firmy Hanon Systems v Hluku na Zlínsku porušoval podmínky provozu. Dostal pokutu 200 tisíc

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili pokutu 200 tisíc korun společnosti HANON SYSTEMS AUTOPAL s.r.o. za nedodržování podmínek povolení k provozu ve svém výrobním závodu v Hluku na Zlínsku.
Firma CITITI SERVIS opakovaně znemožňovala kontroly. Dostala pokutu a nesmí podnikat v oblasti nakládání s odpady

18.8.2016  Firma CITITI SERVIS opakovaně znemožňovala kontroly. Dostala pokutu a nesmí podnikat v oblasti nakládání s odpady

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili pokutu 400 tisíc korun společnosti CITITI SERVIS s.r.o. za porušení zákona o kontrole. Firma, která měla v minulosti oprávnění podnikat v oblasti nakládání s odpady, včetně nebezpečných, neposkytla inspektorům informace a doklady potřebné k provedení kontroly zaměřené na nebezpečné chemické látky a směsi. Tím fakticky znemožnila kontrolu provést. Vzhledem k tomu, že společnost také opakovaně porušovala zákon o odpadech, požádala ČIŽP živnostenský úřad, aby firmě zrušil živnostenské oprávnění v oblasti nakládání s odpady. Ten žádosti vyhověl a v současné době už firma v této sféře podnikat nesmí.
S nebezpečnými odpady z výroby firma nakládala v rozporu se zákonem. Dostala pokutu 150 tisíc korun

16.8.2016  S nebezpečnými odpady z výroby firma nakládala v rozporu se zákonem. Dostala pokutu 150 tisíc korun

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové uložili pokutu 150 tisíc korun společnosti Tyco Electronics EC Trutnov s.r.o. Firma, která vyrábí elektrotechnické součástky a systémy, ve své trutnovské provozovně nedodržovala zákonné předpisy při nakládání s odpady, včetně nebezpečných.

Česká inspekce životního prostředí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) je odborný orgán, který je pověřen dozorem nad respektováním právních předpisů v oblasti životního prostředí. Dohlíží rovněž na dodržování závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí. Česká inspekce životního prostředí byla zřízena v roce 1991 zákonem č. 282/1991 Sb. o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa.

 

logo_2.gif

 
 

Dnes je: 26.8.2016

Svátek má: Luděk

Zítra: Otakar