Skrýt nabídku
Česky | English

Aktuality

Firma vypustila do ovzduší téměř třikrát více oxidu uhelnatého. Dostala pokutu 300 tisíc korun

14.4.2015  Firma vypustila do ovzduší téměř třikrát více oxidu uhelnatého. Dostala pokutu 300 tisíc korun

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany ovzduší v Olomouci uložili společnosti CIDEM Hranice pokutu ve výši 300 tisíc korun. Firma do ovzduší vypustila téměř třikrát větší množství oxidu uhelnatého, než je povolený emisní limit.
MŽP zahajuje slíbený program na odstranění ekohavárií a černých skládek. Dá na něj 100 milionů

14.4.2015  MŽP zahajuje slíbený program na odstranění ekohavárií a černých skládek. Dá na něj 100 milionů

Praha, 14. dubna 2015 – Ministerstvo životního prostředí uvolnilo 100 milionů korun z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR na odstranění černých skládek či akutních havarijních stavů nelegálních skladů odpadů, které ohrožují zdraví obyvatel a životní prostředí. O dotaci si mohou zažádat kraje, města a obce s rozšířenou působností, a to ve dvou kolech. To první – příjem projektových námětů na Fondu, startuje právě dnes.
Přerovská sběrna opakovaně porušovala zákon o odpadech. Byl jí odebrán souhlas k provozování

7.4.2015  Přerovská sběrna opakovaně porušovala zákon o odpadech. Byl jí odebrán souhlas k provozování

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Olomouci požádali o odebrání povolení k provozování sběrny na Tovačovské ulici v Přerově. Sběrna provozovaná Valdemarem Klichem opakovaně vážně porušovala povinnosti stanovené zákonem o odpadech. Krajský úřad Olomouckého kraje na základě žádosti ČIŽP odebral souhlas k provozování zařízení.
Výběrová řízení na ČIŽP byla ukončena

27.3.2015  Výběrová řízení na ČIŽP byla ukončena

Česká inspekce životního prostředí vyhlásila v polovině února otevřená výběrová řízení na pozice pěti ředitelů/ředitelek oblastních inspektorátů. Jednalo se o ředitele/ředitelku oblastních inspektorátů v Ústí nad Labem, Plzni, Praze, Hradci Králové a v Havlíčkově Brodě. Požadované podmínky byly vyvěšeny na webových stránkách inspekce.
Firma nedovoleně navezla do krajiny přes sto tisíc tun stavebního odpadu, dostala třímilionovou pokutu

25.3.2015  Firma nedovoleně navezla do krajiny přes sto tisíc tun stavebního odpadu, dostala třímilionovou pokutu

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Ostravě uložili společnosti REWAST ODPADY s.r.o. pokutu ve výši tři miliony korun. Na pozemcích v k. ú. Bartošovice (bývalý vojenský areál) společnost v období od ledna 2013 do března 2014 nedovoleně nakládala s více než sto tisíci tunami stavebního odpadu (odpadní zemina a beton). Pozemky však k tomuto nakládání nebyly určeny.

Česká inspekce životního prostředí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) je odborný orgán, který je pověřen dozorem nad respektováním právních předpisů v oblasti životního prostředí. Dohlíží rovněž na dodržování závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí. Česká inspekce životního prostředí byla zřízena v roce 1991 zákonem č. 282/1991 Sb. o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa.

 

logo_2.gif

 
 

Dnes je: 18.4.2015

Svátek má: Valérie

Zítra: Rostislav