Skrýt nabídku
Česky | English

Aktuality

Inspektoři ČIŽP kontrolovali boty z dovozu, ze 12 vzorků neprošly dva

4.2.2016  Inspektoři ČIŽP kontrolovali boty z dovozu, ze 12 vzorků neprošly dva

Ve druhém pololetí roku 2015 se inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) zaměřili na kontrolu přítomnosti látky dimethyl-fumarát v předmětech. Kontrolovali boty z dovozu. V jednom případě obsahovala pracovní obuv dimethyl-fumarát, jehož stanovený limit byl překročen 512 krát. Používání této látky je omezeno evropským nařízením REACH.
Za opakovaný únik silážních šťáv ze ZD Pozovice uložili inspektoři pokutu 180 tisíc korun

1.2.2016  Za opakovaný únik silážních šťáv ze ZD Pozovice uložili inspektoři pokutu 180 tisíc korun

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany vod v Havlíčkově Brodě uložili Zemědělskému družstvu Pozovice pokutu 180 tisíc korun za únik závadných látek do bezejmenného pravostranného přítoku řeky Šlapanky na Havlíčkobrodsku. K úniku silážních šťáv došlo v lednu a březnu loňského roku z areálu střediska Šlapanov.
Společnosti Perena Liberec s.r.o. byla uložena „výchovná“ pokuta padesát tisíc korun

29.1.2016  Společnosti Perena Liberec s.r.o. byla uložena „výchovná“ pokuta padesát tisíc korun

Pokutu padesát tisíc korun uložila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Liberci společnosti Perena Liberec s.r.o. Firma provozovala své mobilní zařízení k využívání – třídění a recyklaci stavebních odpadů ve své provozovně v Liberci - Krásná Studánka na jiném místě, než jí dovoloval platný souhlas k provozu zařízení vydaný Krajským úřadem Libereckého kraje.
Provozovatel nezajistil v době kompostovacího procesu odsávání vznikajících intenzivních plynů, dostal pokutu sto tisíc

28.1.2016  Provozovatel nezajistil v době kompostovacího procesu odsávání vznikajících intenzivních plynů, dostal pokutu sto tisíc

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany ovzduší v Brně uložili společnosti JOGA LUHAČOVICE, s.r.o. pokutu sto tisíc korun za provozování kompostárny ve Slavičíně v rozporu s provozním řádem. Firma porušila zákon o ochraně ovzduší.
Za poškození 17 lip uložili inspektoři ČIŽP pokutu 250 tisíc korun

26.1.2016  Za poškození 17 lip uložili inspektoři ČIŽP pokutu 250 tisíc korun

Společnost Severočeské vodovody a kanalizace a. s. nechala v loňském roce ve Vratislavicích nad Nisou ořezat 17 kusů vzrostlých dřevin – lip věku 60-80 let, které rostly v lipové aleji v ulici Sladovnická. Podle inspektorů České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Liberce se jednalo o poškozující ořez, který nezachoval základní vzhled stromů a vznikly tak plošně velké řezné rány. Za správní delikt byla subjektu uložena pokuta 250 tisíc korun.

Česká inspekce životního prostředí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) je odborný orgán, který je pověřen dozorem nad respektováním právních předpisů v oblasti životního prostředí. Dohlíží rovněž na dodržování závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí. Česká inspekce životního prostředí byla zřízena v roce 1991 zákonem č. 282/1991 Sb. o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa.

 

logo_2.gif

 
 

Dnes je: 8.2.2016

Svátek má: Milada

Zítra: Apolena