Skrýt nabídku
Česky | English

Aktuality

Společnost E.ON Trend dostala pokutu 100 tisíc za porušování zákona při provozu malé vodní elektrárny na Dyji

8.10.2015  Společnost E.ON Trend dostala pokutu 100 tisíc za porušování zákona při provozu malé vodní elektrárny na Dyji

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Oblastního inspektorátu v Brně uložili pokutu 100 tisíc korun společnosti E.ON Trend s.r.o. za porušování zákona o vodách. Firma při provozu malé vodní elektrárny (MVE 3) ve Vranově nad Dyjí v únoru, dubnu a květnu 2013 opakovaně nedodržela stanovený minimální zůstatkový průtok, čímž mimo jiné ohrozila populaci zvláště chráněných živočichů.
Spolupráce ČIŽP s vodáky se osvědčila, u poloviny prošetřených případů byl porušen zákon

5.10.2015  Spolupráce ČIŽP s vodáky se osvědčila, u poloviny prošetřených případů byl porušen zákon

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) společně s vodáky vyhodnotila výsledky spolupráce zaměřené na provoz malých vodních elektráren a na dodržování minimálních zůstatkových průtoků na vodních tocích. Ze 125 kontrolovaných elektráren jich 33 nedodržovalo minimální zůstatkové průtoky. Inspektoři zahájili správní řízení.
Společnost ROBSTAV stavby k. s. dostala už čtyři pokuty za neposkytnutí součinnosti a neumožnění kontrol

30.9.2015  Společnost ROBSTAV stavby k. s. dostala už čtyři pokuty za neposkytnutí součinnosti a neumožnění kontrol

České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Plzni šetří na základě četných a opakovaných podnětů občanů nakládání s velkým množstvím stavebních a demoličních odpadů na pozemcích v obci Zruč-Senec, Tymákov a Vejprnice. Všechny pozemky jsou vlastněny jednou osobou, která je zároveň společníkem - komanditistou společnosti ROBSTAV stavby k. s. Firma je inspektory ČIŽP v souvislosti s navážením odpadů na tyto pozemky šetřena už více jak rok. Doposud jí byly uloženy už čtyři pravomocné pokuty v celkové výši 500 000 korun za neposkytnutí součinnosti a neumožnění výkonu kontrolní činnosti ČIŽP.
Třem firmám na Plzeňsku udělila ČIŽP pokuty za porušení zákona o odpadech

25.9.2015  Třem firmám na Plzeňsku udělila ČIŽP pokuty za porušení zákona o odpadech

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) provádí během roku průběžné kontroly sběren kovových odpadů. Kontroloři z Oblastního inspektorátu ČIŽP v Plzni uložili v této souvislosti pokuty třem provozovatelům sběren, u kterých byla zjištěna závažná porušení zákona.
Za úhyb ryb a vážné poškození potoka, říčky a dvou rybníků uložili inspektoři pokutu 140 tisíc

25.9.2015  Za úhyb ryb a vážné poškození potoka, říčky a dvou rybníků uložili inspektoři pokutu 140 tisíc

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Havlíčkově Brodě uložili druhou pokutu v souvislosti s dubnovým únikem závadných látek (směs kejdy, hnoje a rostlinných zbytků) z bioplynové stanice společnosti Lactoenergo. Sankci ve výši 140 tisíc korun firma dostala za úhyn ryb a vážné poškození významných krajinných prvků – Železného potoka, říčky Kameničky a dvou rybníků v chatové osadě Horní Bítovčice.

Česká inspekce životního prostředí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) je odborný orgán, který je pověřen dozorem nad respektováním právních předpisů v oblasti životního prostředí. Dohlíží rovněž na dodržování závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí. Česká inspekce životního prostředí byla zřízena v roce 1991 zákonem č. 282/1991 Sb. o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa.

 

logo_2.gif

 
 

Dnes je: 13.10.2015

Svátek má: Renáta

Zítra: Agáta