Skrýt nabídku
Česky | English

Aktuality

Výrobní závod firmy Hanon Systems v Hluku na Zlínsku porušoval podmínky provozu. Dostal pokutu 200 tisíc

19.8.2016  Výrobní závod firmy Hanon Systems v Hluku na Zlínsku porušoval podmínky provozu. Dostal pokutu 200 tisíc

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili pokutu 200 tisíc korun společnosti HANON SYSTEMS AUTOPAL s.r.o. za nedodržování podmínek povolení k provozu ve svém výrobním závodu v Hluku na Zlínsku.
Firma CITITI SERVIS opakovaně znemožňovala kontroly. Dostala pokutu a nesmí podnikat v oblasti nakládání s odpady

18.8.2016  Firma CITITI SERVIS opakovaně znemožňovala kontroly. Dostala pokutu a nesmí podnikat v oblasti nakládání s odpady

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili pokutu 400 tisíc korun společnosti CITITI SERVIS s.r.o. za porušení zákona o kontrole. Firma, která měla v minulosti oprávnění podnikat v oblasti nakládání s odpady, včetně nebezpečných, neposkytla inspektorům informace a doklady potřebné k provedení kontroly zaměřené na nebezpečné chemické látky a směsi. Tím fakticky znemožnila kontrolu provést. Vzhledem k tomu, že společnost také opakovaně porušovala zákon o odpadech, požádala ČIŽP živnostenský úřad, aby firmě zrušil živnostenské oprávnění v oblasti nakládání s odpady. Ten žádosti vyhověl a v současné době už firma v této sféře podnikat nesmí.
S nebezpečnými odpady z výroby firma nakládala v rozporu se zákonem. Dostala pokutu 150 tisíc korun

16.8.2016  S nebezpečnými odpady z výroby firma nakládala v rozporu se zákonem. Dostala pokutu 150 tisíc korun

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové uložili pokutu 150 tisíc korun společnosti Tyco Electronics EC Trutnov s.r.o. Firma, která vyrábí elektrotechnické součástky a systémy, ve své trutnovské provozovně nedodržovala zákonné předpisy při nakládání s odpady, včetně nebezpečných.
Sběrna neoprávněně vykupovala lednice, pračky, mikrovlnky i poklopy od kanálů. Dostala pokutu 100 tisíc korun

10.8.2016  Sběrna neoprávněně vykupovala lednice, pračky, mikrovlnky i poklopy od kanálů. Dostala pokutu 100 tisíc korun

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili pokutu 100 tisíc korun společnosti MBBL, s.r.o., která ve svém zařízení ke sběru odpadů v Karlově ulici v Brně neoprávněně vykupovala dosluhující elektrozařízení pocházející z domácností a další elektroodpady.
Firma 15 let skladovala stovky tun nebezpečných ropných kalů. Dostala pokutu 300 tisíc korun

10.8.2016  Firma 15 let skladovala stovky tun nebezpečných ropných kalů. Dostala pokutu 300 tisíc korun

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové uložili pokutu 300 tisíc korun společnosti HYDROGEOLOGIE CHRUDIM spol. s r.o. Firma ve svém Dekontaminačním a recyklačním středisku DEKOS v Hradci Králové po dlouhá léta skladovala přijímané nebezpečné odpady v rozporu s provozním řádem zařízení.

Česká inspekce životního prostředí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) je odborný orgán, který je pověřen dozorem nad respektováním právních předpisů v oblasti životního prostředí. Dohlíží rovněž na dodržování závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí. Česká inspekce životního prostředí byla zřízena v roce 1991 zákonem č. 282/1991 Sb. o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa.

 

logo_2.gif

 
 

Dnes je: 24.8.2016

Svátek má: Bartoloměj

Zítra: Radim