Skrýt nabídku
Česky | English

Aktuality

Česká inspekce životního prostředí uložila pokutu 800 000 Kč za nezákonnou těžbu dřeva

17.9.2014  Česká inspekce životního prostředí uložila pokutu 800 000 Kč za nezákonnou těžbu dřeva

Praha, 8. září 2014 – Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila za nezákonnou těžbu dřeva společnosti Wide Poster s.r.o. pokutu ve výši 800 000 Kč. Pokutu, která dnem 12.8.2014 nabyla právní moci, uložila ČIŽP za ohrožení životního prostředí v lesích, které společnost způsobila zadáním a organizováním nezákonné těžby dřeva na lesním pozemku v katastrálním území Světlá pod Javořicí.
Havarijní služba České inspekce životního prostředí

16.9.2014  Havarijní služba České inspekce životního prostředí

Praha, 16. září 2014 – Zaměstnanci České inspekce životního prostředí (ČIŽP) byli ve dnech 3. – 4. září 2014 proškoleni v ovládání speciálního automobilu značky Toyota Hilux a jeho vybavení a v ovládání motorového člunu, který je nedílnou součástí výše uvedeného terénního vozu. Nové vybavení bude sloužit k výjezdům na havarijní události a taktéž ke kontrolní činnosti. Díky novým inspekčním vozům a jejich příslušenství se inspektoři ČIŽP lépe dostanou na místo havárie a budou moci celou záležitost lépe a rychleji prošetřit.
Česká inspekce životního prostředí vyjádřila podporu akci „Burn Horns  – Save Rhinos“

10.9.2014  Česká inspekce životního prostředí vyjádřila podporu akci „Burn Horns – Save Rhinos“

Praha, 10. září 2014 – Česká inspekce životního prostředí vyjádřila podporu akci „Burn Horns – Save Rhinos“ (Spalte rohy – zachraňte nosorožce). Demonstrativní spálení nosorožčích rohů proběhne dne 21. září 2014 v Zoologické zahradě Dvůr Králové nad Labem u příležitosti Světového dne nosorožců. Cílem akce je zvětšit povědomí veřejnosti o celosvětové problematice nelegálního obchodu s nosorožčími rohy, který může vést k totálnímu vyhubení nosorožců.
Naši inspektoři se zúčastnili společné kontroly přeshraniční přepravy odpadů na hranicích se Slovenskem

8.9.2014  Naši inspektoři se zúčastnili společné kontroly přeshraniční přepravy odpadů na hranicích se Slovenskem

Praha, 4. září 2014 - Na bývalém česko-slovenském hraničním přechodu Starý Hrozenkov – Drietoma se konala poslední týden v srpnu společná kontrolní akce pracovníků MŽP, ČIŽP, celní správy a dopravní i cizinecké policie. Akce byla zaměřena na přepravu odpadů, které přes Českou republiku putují do jiných států, anebo se do České republiky vozí k dalšímu využití. Kontrola proběhla na české i slovenské straně a bylo zjištěno pouze několik administrativních nedostatků, závažné porušení zákona zjištěno nebylo.
Letos potřetí byli odhaleni pašeráci slonoviny

12.8.2014  Letos potřetí byli odhaleni pašeráci slonoviny

Již potřetí v tomto roce byli odhaleni pašeráci sloních klů na letišti Václava Havla. Ve středu zadrželi celníci cestujícího, který se pokoušel nezákonně vyvézt do Asie 15 ks slonoviny o celkové hmotnosti 23,76 kg.

Česká inspekce životního prostředí

ČIŽP je odborný orgán státní správy, který je pověřen dozorem nad respektováním zákonných norem v oblasti životního prostředí. Dohlíží rovněž na dodržování závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí. Česká inspekce životního prostředí byla zřízena v roce 1991 zákonem ČNR č. 282/1991 Sb. o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa, ostatní složky se k ní připojily následně v průběhu let 1991 - 1992. ČIŽP je samostatnou organizační složkou státu zřízenou Ministerstvem životního prostředí ČR.

 
 
 
 
 

Dnes je: 21.9.2014

Svátek má: Matouš

Zítra: Darina

Nejčtenější články

13.12.2003
Logo CITES
14.12.2003
Právní normy