Skrýt nabídku
Česky | English

Aktuality

První úředníci složili slib, mezi nimi také ředitel ČIŽP Erik Geuss

26.2.2015  První úředníci složili slib, mezi nimi také ředitel ČIŽP Erik Geuss

Poslední únorové úterý složili služební slib před ministrem životního prostředí Richardem Brabcem zástupci čtyř rezortních organizací – Národního parku České Švýcarsko, Agentury ochrany přírody a krajiny, Státního fondu životního prostředí a také ředitel České inspekce životního prostředí Erik Geuss.
Ministr Brabec po schůzce s Thomasem Schmidtem: Spolupráce při řešení problému se zápachem v česko-saském pohraničí musí být akčnější

26.2.2015  Ministr Brabec po schůzce s Thomasem Schmidtem: Spolupráce při řešení problému se zápachem v česko-saském pohraničí musí být akčnější

Ministr životního prostředí Richard Brabec se dnes v Praze setkal se svým saským protějškem, státním ministrem pro životní prostředí a zemědělství Thomasem Schmidtem. Mezi hlavními tématy společného jednání byla splavnost Labe, ochrana přírody v národních parcích či spolupráce ohledně ochrany klimatu.
Společnost znečišťovala ovzduší a vůbec neměla povolení k provozu, dostala pokutu půl milionu korun

25.2.2015  Společnost znečišťovala ovzduší a vůbec neměla povolení k provozu, dostala pokutu půl milionu korun

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP), oddělení ochrany ovzduší oblastního inspektorátu v Ostravě uložila společnosti KRIJK Invest s.r.o. (se sídlem v Praze) pokutu ve výši 500 tisíc korun. Se společností nyní ČIŽP povede správní řízení ve věci zastavení provozu stacionárních zdrojů znečišťování ovzduší.
Možnost využívat odpady k dorovnání terénu si společnost vyložila po svém a dostala pokutu 400 tisíc

20.2.2015  Možnost využívat odpady k dorovnání terénu si společnost vyložila po svém a dostala pokutu 400 tisíc

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila společnosti PÍSEK ŽABČICE pokutu 400 tisíc korun za porušení zákona o odpadech. Společnost musela své chyby napravit a zcela změnit systém kontroly dovážených odpadů a vytřiďování nežádoucích příměsí.
Česká inspekce životní prostředí uložila pokutu 400 tisíc korun

18.2.2015  Česká inspekce životní prostředí uložila pokutu 400 tisíc korun

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) provedla kontrolu v provozovně EKOTREND AG, s.r.o. v Brně. Firma dostala pokutu 400 tisíc korun.

Česká inspekce životního prostředí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) je odborný orgán, který je pověřen dozorem nad respektováním právních předpisů v oblasti životního prostředí. Dohlíží rovněž na dodržování závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí. Česká inspekce životního prostředí byla zřízena v roce 1991 zákonem č. 282/1991 Sb. o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa.

 

logo_2.gif

 
 

Dnes je: 4.3.2015

Svátek má: Stela

Zítra: Kazimír