Skrýt nabídku
Česky | English

Aktuality

Za skladování nebezpečných odpadů a používání nelegální chemie dostala firma DUHA-KRYSTAL pokutu 290 tisíc korun

4.9.2015  Za skladování nebezpečných odpadů a používání nelegální chemie dostala firma DUHA-KRYSTAL pokutu 290 tisíc korun

Inspektoři z Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Plzni uložili dvě pokuty v celkové výši 290 tisíc korun společnosti DUHA-KRYSTAL s.r.o. ze Zbirohu. Firma, která vyrábí a kompletuje skleněné lustry, porušila jak zákon o odpadech, tak zákon o chemických látkách.
Společnost neumožnila inspektorům ČIŽP kontrolu, za což dostala pokutu 80 tisíc korun

4.9.2015  Společnost neumožnila inspektorům ČIŽP kontrolu, za což dostala pokutu 80 tisíc korun

Inspektoři z oddělení odpadového hospodářství České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Havlíčkově Brodě uložili pokutu 80 tisíc korun společnosti ELTA RECYCLING s.r.o. za neumožnění kontroly v areálu provozovny sběru odpadů v Jihlavě. „Nerespektování základního práva kontrolního orgánu provést kontrolu nelze řešit jinak, zákony platí pro všechny. Vyhýbáním se kontrole může být sledováno zastření závažnějšího porušování zákona. Uložená pokuta musí mít i výchovný účinek, aby odradila kontrolovaný subjekt od dalšího protiprávního jednání,“ řekl Erik Geuss, ředitel ČIŽP.
Firma porušila zákon o ovzduší a dostala pokutu sto tisíc korun

3.9.2015  Firma porušila zákon o ovzduší a dostala pokutu sto tisíc korun

Inspektoři z oddělení ochrany ovzduší České inspekce životního prostředí v Brně uložili pokutu sto tisíc korun společnosti Autodoprava Matějka, s.r.o. za znečišťování ovzduší.
ČIŽP projde dobrovolným mezinárodním hodnocením své činnosti

3.9.2015  ČIŽP projde dobrovolným mezinárodním hodnocením své činnosti

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) bude dvaadvacátou zemí, která projde systémem mezinárodního dobrovolného hodnocení své činnosti. Ve dnech 8. až 11. září se totiž na půdě ČIŽP uskuteční IMPEL Review Initiative (IRI). Jde o hodnocení jednotlivých organizací zapojených do mezinárodní sítě inspekcí a agentur, které se zabývají ochranou životního prostředí, tzv. IMPEL . V současnosti má tato síť 50 členů z 35 zemí zahrnujících členské státy EU, Makedonii, Turecko, Island, Norsko, Švýcarsko, Albánii a Kosovo.
Firma FAMACHALA dostala pokutu 450 tisíc
za nezákonné ukládání odpadů

3.9.2015  Firma FAMACHALA dostala pokutu 450 tisíc za nezákonné ukládání odpadů

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Liberci uložili pokutu 450 tisíc korun společnosti FAMACHALA s.r.o. Ta na pronajatý pozemek v k. ú. Rádlo na Jablonecku nechala od roku 2013 neoprávněně navážet odpady, včetně nebezpečných stavebních odpadů s obsahem azbestu. Pozemek však k ukládání odpadů určen nebyl.

Česká inspekce životního prostředí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) je odborný orgán, který je pověřen dozorem nad respektováním právních předpisů v oblasti životního prostředí. Dohlíží rovněž na dodržování závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí. Česká inspekce životního prostředí byla zřízena v roce 1991 zákonem č. 282/1991 Sb. o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa.

 

logo_2.gif

 
 
 

Dnes je: 5.9.2015

Svátek má: Boris

Zítra: Boleslav