Skrýt nabídku
Česky | English

Aktuality

Soud potvrdil pokutu 10 milionů pro firmu Reality Hrádek, která navezla téměř 50 tisíc tun odpadu na stavbu elektrárny

25.5.2016  Soud potvrdil pokutu 10 milionů pro firmu Reality Hrádek, která navezla téměř 50 tisíc tun odpadu na stavbu elektrárny

Městský soud v Praze potvrdil pokutu 10 milionů korun, kterou v roce 2012 uložili inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Plzni společnosti Reality Hrádek, a.s. (dříve Železárny Hrádek a.s.). Firma na pozemcích v katastru obce Nová Huť na Rokycansku, v místech, kde se tehdy stavěla a nyní už stojí fotovoltaická elektrárna, provedla terénní úpravy velkým množstvím odpadu ze stavebních sutí a ze zpracování strusky.
Za nezalesnění nezákonně vytěžených pozemků dostala firma I.L.C. tři pokuty v celkové výši 830 tisíc korun

20.5.2016  Za nezalesnění nezákonně vytěžených pozemků dostala firma I.L.C. tři pokuty v celkové výši 830 tisíc korun

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany lesa uložili tři pokuty v celkové výši 830 tisíc korun společnosti I.L.C., a.s. Firma je dostala za nesplnění opatření k nápravě, která jí inspektoři uložili – nezalesnila holiny, které v letech 2011 a 2012 vznikly nezákonnou těžbou na jejích pozemcích na několika místech v republice.
Pracovníci České inspekce životního prostředí budou pravidelně sdílet zkušenosti se svými slovenskými kolegy

18.5.2016  Pracovníci České inspekce životního prostředí budou pravidelně sdílet zkušenosti se svými slovenskými kolegy

Možnosti prohloubení spolupráce a sdílení zkušeností. To byla hlavní témata setkání ředitelů České inspekce životního prostředí (ČIŽP) Erika Geusse a ředitele Slovenské inšpekcie životného prostredia (SIŽP) Oto Hornáka a dalších vedoucích pracovníků obou institucí. Akce se konala ve středu 17. 5. na pražském ředitelství ČIŽP.
Majitelé nechali své lesní pozemky zavézt výkopovou zeminou. Dostali tři pokuty v celkové výši 900 tisíc korun

17.5.2016  Majitelé nechali své lesní pozemky zavézt výkopovou zeminou. Dostali tři pokuty v celkové výši 900 tisíc korun

Tři pokuty, každou ve výši 300 tisíc korun, uložili inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Praze třem majitelům lesních pozemků v katastru obce Týnec nad Labem za to, že na ně nechali nelegálně uložit velké množství výkopové zeminy. Tím porušili lesní zákon.
Společnost EKOSEV skladovala nebezpečné kapalné odpady na nezabezpečené venkovní ploše. Dostala pokutu 200 tisíc korun

13.5.2016  Společnost EKOSEV skladovala nebezpečné kapalné odpady na nezabezpečené venkovní ploše. Dostala pokutu 200 tisíc korun

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Liberci uložili pokutu 200 tisíc korun společnosti EKOSEV, s.r.o. Firma ve svém zařízení ke sběru a výkupu odpadů v Jilemnici v rozporu s provozním řádem skladovala nebezpečné kapalné odpady na venkovní ploše, která nebyla technicky zajištěna proti úniku nebezpečných látek a ke skladování těchto odpadů nebyla vůbec určena.

Česká inspekce životního prostředí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) je odborný orgán, který je pověřen dozorem nad respektováním právních předpisů v oblasti životního prostředí. Dohlíží rovněž na dodržování závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí. Česká inspekce životního prostředí byla zřízena v roce 1991 zákonem č. 282/1991 Sb. o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa.

 

logo_2.gif

 
 

Dnes je: 26.5.2016

Svátek má: Filip

Zítra: Valdemar