Skrýt nabídku
Česky | English

Aktuality

Firma tři roky provozovala lakovnu a smaltovnu bez povolení. Dostala pokutu 150 tisíc korun

1.7.2016  Firma tři roky provozovala lakovnu a smaltovnu bez povolení. Dostala pokutu 150 tisíc korun

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové uložili pokutu 150 tisíc korun společnosti Kovoplast Chlumec nad Cidlinou, a.s. Firma bez povolení krajského úřadu tři roky provozovala několik zdrojů znečišťování ovzduší, a to lakovnu, smaltovnu a odmašťování.
Pozor na dovoz suvenýrů. Návrat z dovolené by se vám mohl prodražit

30.6.2016  Pozor na dovoz suvenýrů. Návrat z dovolené by se vám mohl prodražit

Pokud si z dovolené plánujete přivézt suvenýr pro sebe a své blízké, pečlivě přemýšlejte, co to bude. Když v kufru povezete exempláře chráněných rostlin a živočichů, jejich částí ale i výrobků z nich, mohl by se váš návrat prodražit. Proto si předem zjistěte, co se z jednotlivých zemí smí a nesmí vyvážet. Nezákonný vývoz vám na hranicích může způsobit značné problémy.
Fotogalerie ze Dne otevřených dveří České inspekce životního prostředí

29.6.2016  Fotogalerie ze Dne otevřených dveří České inspekce životního prostředí

Skupiny dětí školou povinných, široká veřejnost i pozvaní hosté. Ti všichni se ve čtvrtek 23. června přišli podívat na Den otevřených dveří České inspekce životního prostředí (ČIŽP), který se konal u příležitosti 25 let od vzniku této instituce. K vidění byly zabavené exempláře chráněných zvířat (například mořská želva, krokodýl, aligátor nebo lebka nosorožce) a také technika, kterou inspektoři ČIŽP využívají ke své práci. Fotografie z akce si můžete prohlédnout v následující fotogalerii.
Česká inspekce životního prostředí otevírá své brány veřejnosti. Ukáže velké obojživelné auto, tygří drápy a zuby zabavené pašerákům nebo přístroj, který umí najít zlato

20.6.2016  Česká inspekce životního prostředí otevírá své brány veřejnosti. Ukáže velké obojživelné auto, tygří drápy a zuby zabavené pašerákům nebo přístroj, který umí najít zlato

Velké obojživelné brodivé auto určené k zásahu při povodních. Přístroj, co umí „najít“ zlato. Vůz, který dokáže změřit znečištění ve vzduchu, a navíc vlk, mořská želva, kobra tygr a jeho drápy i zuby. To je jen malá část z toho, co budou moci vidět návštěvníci, kteří přijdou ve čtvrtek 23. června na Den otevřených dveří České inspekce životního prostředí (ČIŽP). Akce se koná u příležitosti 25 let od vzniku této instituce a představí atraktivní přístroje, které inspektoři ČIŽP využívají ke své práci. K vidění budou také působivé exempláře zvířat z české i světové přírody chráněné úmluvou CITES a kuriózní předměty a výrobky z ohrožených druhů živočichů zabavené pašerákům.
Reakce ředitele ČIŽP Erika Geusse

17.6.2016  Reakce ředitele ČIŽP Erika Geusse

Chtěl bych se důrazně ohradit proti tvrzením publikovaným v článku na serveru www.tyden.cz dne 10. 6. 2016 pod titulkem Ministr porušil zákon. Může nás to vyjít na miliony http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/ministr-porusil-zakon-muze-nas-to-vyjit-na-miliony_386797.html

Česká inspekce životního prostředí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) je odborný orgán, který je pověřen dozorem nad respektováním právních předpisů v oblasti životního prostředí. Dohlíží rovněž na dodržování závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí. Česká inspekce životního prostředí byla zřízena v roce 1991 zákonem č. 282/1991 Sb. o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa.

 

logo_2.gif

 
 

Dnes je: 2.7.2016

Svátek má: Patricie

Zítra: Radomír