Aktuality

 • Reakce na informaci odvysílanou v pořadu ČT Černé ovce

  16.01.2018
  V pořadu České televize (ČT) Černé ovce odvysílaném 9. 1. 2018 se objevila nepřesná odpověď na dotaz "Na koho se obrátit, když náš soused shromažďuje v bytě odpadky, a celý dům tak obtěžuje zápachem." Odvysílanou zavádějící informaci že "v této oblasti je odpovědná za kontrolu primárně Česká inspekce životního prostředí" uvádíme na následujících řádcích na pravou míru. Za kontrolu je totiž dle zákona o odpadech primárně odpovědna obec.
 • Čtyři subjekty z Vysočiny porušily zákony o životním prostředí. Celkem jim inspektoři ČIŽP uložili pokuty přesahující 1,5 milionu

  10.01.2018
  Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Havlíčkově Brodě uložili pravomocně sankce za nepovolené nakládání s odpady a poškození významného krajinného prvku celkem čtyřem subjektům. Ty porušily zákon o odpadech a o ochraně přírody a krajiny v souhrnné částce 1 503 600 korun. K porušení zákonných povinností došlo v průběhu roku 2016 v souvislosti s výstavbou v areálu transformovny v Mírovce nedaleko Havlíčkova Brodu.
 • Téměř půlmilionovou pokutu uložili inspektoři ČIŽP za nepovolený provoz linky na zpracování PET lahví a plechovek

  22.12.2017
  V prosinci nabyl právní moci příkaz o uložení pokuty společnosti STF Plastic Recycling CZ s.r.o. ve výši 480 tisíc korun. Pokutu uložili inspektoři z oddělení odpadů Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Plzni, a to za provozování zařízení ke zpracování odpadů bez povolení krajského úřadu a za přeshraniční přepravu odpadů v rozporu s evropským nařízením.
 • Plánovaná odstávka systému datových schránek na přelomu roku

  21.12.2017
  Ve dnech 29. 12. 2017, 16:00 hod. – 2. 1. 2018, 16:00 hod. bude mimořádná výluka informačního systému datových schránek (ISDS) provozovaného Ministerstvem vnitra. Po tuto dobu nebude možné přijímat ani odesílat žádné datové zprávy. Výluka je nezbytná pro obnovu technologické infrastruktury a související migraci dat.
 • Zaměstnanci České inspekce životního prostředí uspořádali vánoční sbírku pro děti z Dětského domova Krompach

  18.12.2017
  Míče na sportovní hry, obrázkové encyklopedie, výtvarné potřeby i společenské hry. To jsou jen některé ze stovek dárků, na které se mohou pod stromečkem těšit děti z Dětského domova v Krompachu na Liberecku. Vánoční sbírku hraček pro ně uspořádali zaměstnanci České inspekce životního prostředí (ČIŽP). Ředitel inspekce Erik Geuss dárky předal při slavnostní besídce v prostorách dětského domova.


Česká inspekce životního prostředí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) je odborný orgán, který je pověřen dozorem nad respektováním právních předpisů v oblasti životního prostředí. Dohlíží rovněž na dodržování závazných rozhodnutí správních orgánů v oblasti životního prostředí. Česká inspekce životního prostředí byla zřízena v roce 1991 zákonem č. 282/1991 Sb. o České inspekci životního prostředí a její působnosti v ochraně lesa.

 Blíže nespecifikovaný obrázek